Yazılı Tercüme

Kaliteli ve deneyimli çevirmenlerden oluşan geniş veri tabanımız sayesinde sadece Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Çince, Arapça, Japonca, vb. gibi popüler dillerde değil, aynı zamanda tüm diller arasında çeviri yapmamızı sağlamaktadır. Anında fiyat teklifi isteyin ve size işe başlamanızın ne kadar kolay olduğunu gösterelim!

Hukuki Çeviri

Akademik Çeviri

Tıbbi Çeviri

Teknik Çeviri

Pazarlama Çevirisi

Hukuki Çeviri

Hukuki çeviri, hukuk alanındaki belgelerin ve makalelerin çevirisi için sağlanan bir hizmetimizdir.

Söz konusu belgelere örnek olarak sözleşmeler, vekaletnameler, vasiyetler, evlilik, doğum ve ölüm belgeleri, boşanma kararları, dilekçeler, patent başvuruları, mahkeme kararları, şirket kuruluş belgeleri ve diğer hukuki belgelerdir.

Yasal bir belgenin doğru tercüme edilmesinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, bu tür çevirilerde sadece hukuk alanında deneyim sahibi ya da kapsamlı bir hukuk eğitimi almış olan tercümanlarla çalışıyoruz.

Cadde Tercüme bünyesinde alanında uzman tercüman ve hukuki terminoloji veri tabanı ile sizlere geniş bir dil yelpazesinde hukuki çevirilerinizde hizmet veriyoruz.

Çeviri tamamlandıktan sonra, talep edilmesi halinde bitmiş olan belgeniz yeminli tercümanlarımızca imzalanır ve bağlı bulunulan noter tarafından onaylanır.

Akademik Çeviri

Akademik çeviri, lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca üniversite ve çeşitli kurumlardan istenen bir çeviri türüdür.

Akademik çeviri alanında sıklıkla çevirisi yapılan belgeler makale çevirileri, bitirme tezi, doktora & yüksek lisans tezi, tez kapağı, transkript, diploma ve öğrenci belgesi çevirileridir.

Akademik çeviri yapılacak belgelerin alanında teknik bilgi ve terminoloji gerektiren, bizzat uzmanlığını akademik çevirinin konusunda geliştirmiş tercümanların yapabileceği bir çeviri türüdür. Bu durumda belgelerinizi bize ulaştırdığınızda akademik çevirinizin uzmanlık alanını saptıyor, sonrasında uzmanlık alanına uygun tercümanımıza belgelerinizi iletiyoruz. Akademik çeviri uzmanlık alanlarımız mühendislik, bilgisayar bilimi, sosyal bilimler, tıp ve ticari bilimleri kapsamaktadır.

Cadde Tercüme bünyesinde alanında uzman akademisyen tercüman ve akademik terminoloji veri tabanı ile sizlere geniş bir dil yelpazesinde tıbbi çevirilerinizde hizmet veriyoruz.

Projenizi bize gönderdiğinizde takdirde çevirinizi alanında uzman tercümanımıza iletiyoruz ve tercüme sonrasında ise mutlaka ikinci bir tercüman kontrolünden geçtikten sonra belgelerinizi teslim ediyoruz.

Tıbbi Çeviri

Tıbbi çeviri, tıbbi alandaki tüm belge, rapor, araştırma ve makalelerin çevrilmesini kapsar.

Tıbbi çeviri alanında en çok ihtiyaç duyulan belgelerden başında tıbbi cihazların tanıtım broşürleri, kullanım kılavuzları ve kitapçıkları, medikal cihazların patentleri, tıbbi makaleler, hasta raporları, teşhis ve tedavi bildiren doktor belgeleri, reçeteler ve laboratuvar test sonuçları, ilaç prospektüsleri yer alır.

Tıbbi çeviri teknik bilgi ve terminoloji gerektiren, bizzat uzmanlığını tıbbi konuda geliştirmiş tercümanların yapabileceği bir çeviri türüdür. Bu durumda tıbbi terminolojiye uygun ve profesyonel bir dil ile belgelerin çevrilmesi gerekir.

Cadde Tercüme bünyesinde uzman doktor tercümanları ve tıbbi veri tabanı ile sizlere geniş bir dil yelpazesinde tıbbi çevirilerinizde hizmet veriyoruz.

Projenizi bize gönderdiğinizde takdirde çeviriniz, özellikle tıbbi terminolojide uzmanlaşmış tercümanımıza iletiyoruz ve tercüme sonrasında ise mutlaka ikinci bir tercüman kontrolünden geçtikten sonra belgelerinizi teslim ediyoruz.

Teknik Çeviri

Teknik çeviri mühendislik ve teknik alan uzmanlığı gerektiren bir çeviri türüdür. Teknik çeviri gıda, gemicilik, kimya, bilişim, ekonomi, kimya, mimarlık, elektrik, elektronik gibi alanları kapsar.

Teknik tercümede sıklıkla kullanım kılavuzları ve kitapçıklar, tanıtım broşürleri, sistem tanımları ve özellikleri, veri sayfaları, CAD çizimleri, bilimsel makaleler, ticari yazışmalar, yazılım programları, müşteri talep formları ve otomatik yanıt sistemleri, e-postalar profesyonel çeviri hizmeti verdiğimiz çeviri türlerinden bazılarıdır.

Teknik bir belgenin doğru tercüme edilmesinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, bu tür çevirilerde sadece teknik alanında deneyim sahibi ya da kapsamlı bir teknik eğitimi almış olan tercümanlarla çalışıyoruz. Projenizi bize gönderdiğinizde çeviriniz, özellikle metnin içinde bulunduğu sektörün teknik terminolojisini kendi profesyonel hayatının bir parçası haline getirmiş olan bir çevirmene verilir.

Cadde Tercüme bünyesinde alanında uzman teknik tercüman ve teknik terminoloji veri tabanı ile sizlere geniş bir dil yelpazesinde teknik çevirilerinizde hizmet veriyoruz.

Pazarlama Çevirisi

Pazarlama çevirisi, bir firmanın pazarlama materyallerini uluslararası arenada sunabilmesi için sağlanan bir çeviri hizmetidir.

Broşürler, dergi reklamları, web siteleri, kartvizitler ve çeşitli tanıtım materyalleri de dâhil olmak üzere özel pazarlama çevirisi projelerinde sizlerle çalışmaktan memnun olacağız.

Pazarlama çevirmenlerimiz hem dili kullanma becerileri hem de teknik deneyimleri göz önünde bulundurularak seçilmektedirler. Uzman çevirmen ekibimiz ile size pazarlama, reklamcılık, PR ve diğer promosyon belgelerinin, broşürlerin ve el ilanlarının doğru, güzel bir dille ve hatasız olarak çevrilmesini garanti ediyoruz. Tüm dillerde yapacağımız çeviri, çeviriyi yaptıracağınız dildeki (hedef dil) profesyonel bir pazarlamacıdan bekleyeceğiniz dil seviyesinde olur.

Yazılı Tercümeye mi İhtiyacınız Var?