Simultane Tercüme Ve Ekipman Kurulumu

Simultane Tercüme

Simultane Tercüme, tüm dünyada, çeşitli organizasyonlarda, uluslararası iletişim engelini ortadan kaldıran ve sıkça tercih edilen profesyonel bir tercüme hizmetidir.

Kongreler, konferanslar, sempozyumlar, seminerler, TV programları, canlı yayınlar, spor faaliyetleri, uluslararası diplomatik görüşmeler gibi birçok organizasyonda sıkça kullanılmaktadır. Konuşmacılar ve katılımcılar arasındaki iletişim ancak simultane tercüme hizmeti ile sağlanmaktadır. Toplantılardaki bilgilerin eksiksiz bir şekilde katılımcılara ve konuşmacılara aktarılması bu organizasyonların temel amacıdır. Bu konu dikkate alındığında veri kaybı ve yanlış bilgi aktarımının önüne geçebilmek için seçilecek simultane tercümanın yetkinliğine mutlak önem gösterilmelidir.

Dolayısıyla simultane tercüme hizmetini verecek olan tercümanların profesyonel, deneyimli, tercüme edilecek konuya hakim ve iş ahlakına sahip olması gerekmektedir. Aksi halde üzerinde günler, haftalar harcanarak planlanan ve düzenlenen organizasyonun hiçbir etkisi kalmayacak, harcanan onca emek karşılıksız kalacaktır.

Cadde Tercüme, profesyonel simultane tercüman ekibi ile sizlere en uygun tercümanlarını yönlendirecek ve sizleri tüm endişelerinizden kurtaracaktır.

Ses Sistemi, Simultane Sistem Ve Ekipman Kurulumu

Simultane Tercüme sürecinin gerçekleştirilmesi için organizasyonun gerçekleşeceği alanda profesyonel ses sistemi ve simultane sistem kurulumu gerekmektedir. Dijital simultane sistem cihazı, amfi mikser, hoparlör, telsiz mikrofon, yaka mikrofonu, kürsü mikrofonu, alıcı kulaklıklar gibi simultane sistem için gerekli tüm ekip ve ekipmanlar önceden kurulmalı, denetlenmeli ve çalışır durumda olmalıdır.

Katılımcıların tüm konuşmaları net bir şekilde duyabilmesi için organizasyon alanının belirli noktalarına hoparlörler ve bu hoparlörlerin çalışmasını destekleyen bir amfi mikser kurulur ve salona yerleştirilecek tüm mikrofonların bu hoparlörler ile etkileşimi sağlanır.

Bu şekilde salonun ses sistemi kurulumu tamamlanmış olur. Bundan sonraki süreçte simultane sistem kurulumuna geçilmektedir. Simultane sistem için ise sahnenin rahatça görülebileceği bir alana simultane tercüman kabini kurulur ve içerisine simultane ses sistemi cihazı kurulumu yapılır. Kabin için sahneyi görecek uygun bir alan bulunamaması durumunda kabine kamera ile görüntü aktarımı sağlanır. Tüm mikrofonlardan simultane tercümanlara ses aktarımı sağlanır ve tercümanların mikrofonlarından kulaklıklara ses aktarımı sağlanır.

Ses sistemi ve simultane sistemin uyumlu olması son derece önemlidir. Dolayısıyla herhangi bir uyumsuzluk veya teknik bir aksaklıkla karşılaşılmaması için bu senkronizasyon ayarlarının profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir ve Cadde Tercüme size bu konuda en profesyonel hizmeti verecektir.

Simultane Tercümeye mi İhtiyacınız Var?